• Mistrzowie Kodowania Junior

• O programie

Przedszkole nr 4 w Nowym Targu jako jedyne z województwa małopolskiego zakwalifikowało się do Ogólnopolskiego Programu „Mistrzowie Kodowania Junior” i znalazło się w gronie 17 innych przedszkoli z całej Polski. Organizatorem programu jest Samsung Electronics Polska. Program Mistrzowie Kodowania dzięki programowaniu, ma na celu rozwijać u dzieci umiejętność analitycznego i kreatywnego myślenia. Nasza placówka poszukuje nowych, atrakcyjnych form  pracy z dzieckiem, które wpływają na jego rozwój. Dzieci nauczą się myślenia programistycznego, które w niedalekiej przyszłości może okazać się niezbędne. Mistrzowie Kodowania Junior to nowa inicjatywa w polskich przedszkolach. Lista korzyści jakie daje nauka programowania jest długa. Rozwija wśród dzieci przedszkolnych umiejętność logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, oraz wprowadza młodego człowieka w cyfrowy świat od najmłodszych lat. W dniu 20-21.06.2015r nasze nauczycielki Aleksandra Rusinowicz z grupy 3 latków i Ewa Białońska z grupy 5 latków wzięły udział w szkoleniu w Warszawie i od września będą realizowały program w naszym przedszkolu. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do naszego sukcesu a przede wszystkim składamy serdeczne podziękowania Panu Pawłowi Liszce, który pomógł nam zakwalifikować się do programu.

smiley Uroczystyste rozpoczęcie programu Mistrzowie Kodowania Junior zostało zaplanowane w naszym przedszkolu na dzień 22.09.2015 roku o godzinie 11 w sali oddziału V.