• Szkoła Odkrywców Talentów

• Informacja o programie

• Przedszkole nr 4 w Nowym Targu Mistrzem Odkrywców Talentów

Wręczenie tytułu oraz nagrody odbyło się 17.11.2014 r. w Warszawie na uroczystej gali podsumowującej konkurs Szkół Odkrywców Talentów. W uroczystości tej brała udział wicedyrektor przedszkola- Leokadia Urbaniak, oraz nauczyciele biorący udział w projekcie- Jadwiga Kaczmarczyk i Weronika Trochimiuk.

Przedszkole zostało wyróżnione jako jedyne w całej Polsce. Jury podkreśliło szczególnie pracę nauczycieli przy wprowadzaniu przez nich wielu innowacji (metoda symultaniczno-sekwencyjna wczesnej nauki czytania prof. J. Cieszyńskiej, zajęcia rytmiczno- muzyczne oraz zajęcia z języka angielskiego). Nowatorskie i kompleksowe rozwiązania w kształceniu oraz organizowaniu wsparcia dla dzieci i uczniów zdolnych stanowiły interesujący przykład. Zaprezentowany przez Przedszkole Nr 4 System Wspierania Zdolności spotkał się z dużym uznaniem komisji, co w efekcie przyczyniło się do uzyskania tytułu Mistrza Odkrywców Talentów.