• Szkoła w Pilotażu Programowania

• Nagłówek

• Domino - dziś z „Poziomkami” układaliśmy wielkie domino tworzące labirynt. Poruszaliśmy się po nim pionkiem i zapisaliśmy drogę za pomocą klocków ruchu z aplikacji Scracht Junior. Nasz kod wykorzystaliśmy do zabawy ruchowej.

Dwie wieże

Dyktando graficzne - na dzień dobry starszaki dostały do odkodowania dyktando graficzne. Dzieci losowały karteczki ze współrzędnymi i kolorowały odpowiednie pole na podany kolor. Na planszy bardzo szybko pojawił się obrazek ich ulubionego kotka.

Kółko i krzyżyk- Poziomki grały dzisiaj w kółko i krzyżyk. Najpierw wspólnie na całej macie, później w parach. Na zakończenie graliśmy w dwóch grupach na białej planszy. Dzieci miały ułożyć 5 kółek w pionie poziomie lub na skos.

Scratch - urodziny Scratcha świętowaliśmy w grupie Poziomek korzystając z naszej ulubionej aplikacji - Scratch Junior. Przedszkolaki tworzyły zadania dla swoich kolegów z grupy. Ta na zdjęciach to: "odszukaj i dotknij wszystkie latające postaci a one znikną."

Węże i drabiny - gra planszowa "Węże i drabiny" połączona ze zbieraniem kolorowych jajek. Zadaniem przedszkolaków było dotarcie do mety z jak największą ilością jajek (punktów). Świetna zabawa, nauka przeliczania i trening orientacji przestrzennej w jednym.

Kamisado - gra planszowa Kamisado na macie MKJ. Celem tej gry jest przeprowadzenie, jako pierwszy swojego pionka na przeciwległą stronę maty. Ruch może się odbywać naprzód lub po skosie. Pionka można przenieść wyłącznie wtedy, jeśli jego kolor odpowiada kolorów pola, na który poprzednio przesunął się przeciwnik. Świetna gra logiczna - Poziomki polecają.